Havarijní pojištění – 10 důvodů proč sjednat

Máte automobil a splněnou povinnost spojenou se sjednáním povinného ručení? Je dobré zvážit, zda se vám nebude hodit i další pojistka. Ta nese název havarijní pojištění. Zajímají vás důvody, proč je dobré ho sjednat? Přinášíme vám jich hned deset. Tady jsou.

1. Pro jakýkoliv automobil

Je jedno, jakou značku vozu máte, nebo jaký je jeho typ, či aktuální cena. Aktuální nabídka pojišťoven vás jasně přesvědčí o tom, že pokud nemáte skutečně nějaký unikát, tak nebude problém na váš vůz havarijní pojištění sjednat. To platí o všech vozech, které mají homologaci pro jízdu na našich silnicích. Ke sjednání stačí několik základních informací z technického průkazu a poté několik základních informací o tom, kdo smlouvu uzavírá a pojistku bude platit.

2. Ceny pojistky jsou nízké

Druhým důvodem je rozhodně cena, kterou za havarijní pojištění dáte. Není důvod se obávat toho, že by byla jakkoliv přemrštěná. Právě naopak. Vzhledem k současné konkurenci je jasné, že se pojišťovny snaží tlačit na cenu stále směrem dolů. Dá se říci, že nemusí být problém získat kvalitní pojistku třeba i za pár stokorun ročně. A to je v poměru k tomu, kolik může stát oprava, velmi dobrá nabídka, která se neodmítá.

3. Hodí se i pro starší auta

Na rozdíl od povinného ručení je cena, kterou zaplatíte za havarijní pojištění, počítána správně. To znamená, že nehraje roli nic neříkající objem motoru. Roli hraje aktuální hodnota vašeho auta. Čím je jeho cena nižší, tím menší bude i cena za pojistku. Právě toto mnoho lidí neví a tak si myslí, že je to pojistka vhodná spíše jenom pro nové, nebo jenom pro nejdražší vozy. Díky tomu se takzvané havarijko hodí i starším vozidlům.

4. Nechrání jenom při nehodě

Také si myslíte, že se havarijní pojištění vztahuje jenom na situace, kdy nabouráte? Rozhodně tomu tak není. Vámi způsobená nehoda je sice stále nejčastější důvod vzniku pojistné události, ale určitě to neznamená, že by se pojistka vztahovala také na ni. A to bez ohledu na to, zda nabouráte do jiného vozidla, do stavby, vjedete na pole, nebo vůz poškodíte jinak. Ta správná obsahuje i další rizika, jako:

5. Sjednání je hračkou

Není důvod se obávat, že byste kvůli sjednání museli kamkoliv chodit, nebo se s kýmkoliv scházet. Dnes není nic výjimečného možnost, kdy si pojištění sjednáte v pohodlí svého domova. Jednoduše online. Stačí jenom pár informací a potvrzení návrhu smlouvy. To lze zvládnout během pár minut a problémy by neměl mít ani méně zkušený uživatel počítačů.

6. Lze si vybírat

Další z výčtu důvodů, proč si sjednat havarijní pojištění, je určitě ten, že si máte možnost vybírat. Dnes je tato pojistka poměrně oblíbená, což je zárukou, že ji nabízí téměř každá komerční pojišťovna. Máte tak možnost výběru třeba podle své oblíbené, ale i podle výše zmíněných nízkých cen, které vám budou nabídnuty.

7. Sestavení na míru není problém

Každý může mít jiné potřeby, což znamená, že u mnoha pojišťoven není problém sestavit si pojistnou ochranu přesně podle svých představ. A co to pro vás znamená? Třeba možnost stanovit si výše pojistného krytí, možnost stanovit si i rozsah ochrany, nebo myslet i na to, že rádi využijete různé nadstandardní a také různé asistenční služby, které také přijdou vhod.

8. Sjednání je možné i s nulovou spoluúčastí

O výsledné výhodnosti havarijní pojistky rozhoduje také spoluúčast. Nejenom, že si lze navolit její různou hodnotu. Opomíjet byste neměli ani fakt, že současné možnosti nabízejí mít i nulovou spoluúčast. A co to znamená? Že případná škoda bude kompletně hrazena pojišťovnou a vy tak nebudete muset dávat ani jednu jedinou korunu ze svého rozpočtu. Výhoda, která přijde vhod mnoha řidičům.

9. Pro běžné osoby i firmy

Soukromé automobily na silnicích dominují a tak je jasné, že primárně dominuje nabídka této pojistky pro soukromou osobu. To ale neznamená, že by zde neexistovala možnost jejího sjednání i pro firmu. Tedy jakoukoliv právnickou osobu, která také může zcela pochopitelně požadovat ochranu pro svůj vůz, nebo pro své vozy. A to bez ohledu na to, který ze zaměstnanců bude dané automobily přesně používat.

10. Existuje i krátkodobé havarijní pojištění

Poslední důvod pro sjednání je spojený s tím, že na trhu nejsou jenom pojistky na dobu neurčitou, které je nutné vypovědět. Hitem je také krátkodobé havarijní pojištění. I to je důvod, proč se o tuto ochranu zajímat. Výjimečné je v tom, že má přesně danou dobu platnosti, třeba v řádech týdnů, nebo měsíců. Může se hodit například lidem, kteří cestují na dovolenou a nechtějí riskovat, že by případné škody v zahraničí museli platit místním drahým servisům ze své kapsy.