Kamera do auta může pomoci

Jízda autem je dnes něco zcela běžného. Jezdíme s ním do práce, na výlety, nebo třeba jenom na nákup. Stalo se přirozenou spouští našich životů, jelikož dokáže ušetřit mnoho času, ale i starostí. Kromě toho, že je třeba mít vůz v dokonalém technickém stavu, je vhodné pořídit i jeden důležitý doplněk. Je to kamera do auta. Společně se podíváme na to, jak a kdy vám může pomoci. Předností má totiž více než dost.

Dokonalý svědek v případě nehody

Automobilů je na našich silnicích stále více. A to logicky může přinášet i větší riziko nehody. Jsou situace, kdy je celkem jasně dáno, kdo nehodu zavinil. Příkladem může být:

Potom jsou ale i situace, kdy případná nehoda není tak úplně jednoznačná a tak se mohou osoby hádat, kdo je viníkem a kdo ne. Vy si můžete být jisti, že za problém může druhá strana, která však bude záměrně zapírat. Jak tento problém vyřešit? Pomůže kamera do auta. Pokud ji ve svém voze máte, tak ji lze využít jako dokonalého svědka, který mapoval situaci vteřinu po vteřině. Může být podkladem pro policii, která sama vyšetřování uzavře s tím, že vy viníkem opravdu nejste.

Pomůže i ve chvíli, kdy máte automobil zaparkovaný

Kamera do auta nemusí pomoci jenom během jízdy. Dokáže vám pomoci o ve chvíli, kdy máte svůj automobil zaparkovaný. Třeba na veřejném parkovišti, před domem, nebo třeba v obchodním centru. Mnoho řidičů jasně potvrzuje, že se jim stalo, že při příchodu ke svému vozu bylo jejich auto poškozeno. Co v takovém případě? Zavolat policii, která stejně nic nezjistí, ani nevyšetří. Takových situací je mnoho a souvisí třeba:

Když je použita kvalitní kamera auta, rázem zjistíte nejenom to, co se přesně stalo, ale můžete mít natočeného i viníka – třeba jeho SPZ, pokud způsobil poškození auta svým vozem. To hlavně díky tomu, že moderní a kvalitní kamery mají detektor pohybu. Jsou v pohotovostním režimu a sepnou se ve chvíli, kdy se kolem vašeho vozu něco děje. I toto je důvod, proč mohou přijít vhod.

Důkaz o vaší rychlosti či stylu jízdy

Nemusí být nic výjimečného, že vás zastaví policejní hlídka s tím, že jste překročili povolenou rychlost. Nebo že jste provedli nepovolený manévr. Mohou argumentovat různě, ale pokud nemají v ruce jasný záznam vaší jízdy, je to často slovo proti slovu. Váha slova policisty je sice velká, ale díky kameře ve vašem voze můžete jeho argumentaci doslova rozmetat. Záznam z kamery ve vašem voze může dokonale posloužit k tomu, abyste ukázali, jaká byla vaše jízda. Dáte jasný důkaz o tom, že jste se nejenom nedopustili nijak nebezpečného manévru, nebo dáte jasný důkaz o tom, že rychlost překročena nebyla. Opět připomeňme, že moderní kamery do auta mohou využívat GPS a tak ukazují i zaznamenávají vaši aktuální rychlost na vozovce.

Jasný důkaz o důvodu vaší nehody

Jsou nehody, kde jste jediným svědkem vy sami. A takové se velmi těžko prokazují. Stalo se vám, že jste havarovali z důvodu, že po vozovce přebíhala zvěř? Nebo na kraji vozovky nebyla značka upozorňující na nerovnosti, nebo práce na silnici? Či vozovka byla od hlíny ze zemědělských strojů, či od oleje z jiného vozidla? To jsou věci, které se dají mnohdy hodně těžko dokázat. Když ale máte kameru, poskytnete jasný důkaz ve vysokém rozlišení, který potvrdí vaše slova. A to může způsobit, že vina o vaší nehodě logicky může padnout na někoho jiného, nebo výrazně snížit váš podíl, který na dané nehodě budete mít.